شنبه 22 شهریور 1399 | 09:51
محکومیت شدید سازمان بسیج پیشکسوتان استان بوشهر در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص)
سازمان بسیج پیشکسوتان استان بوشهر در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص) بیانیه صادر کرد.

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت" سازمان بسیج پیشکسوتان استان بوشهر در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص) بیانیه زیر را صادر کرد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«السلام علیک یا رسول الله»

بار دیگر اقدام نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در اهانت مجدد به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام موجب جریحه دار شدن احساسات و عواطف تمام موحدان عالم و به خصوص مسلمانان جهان شد.

این حرکت بدون تردید، یک رفتار تحریک آمیز، تفرقه برانگیز و نفرت ساز و توهینی آشکار به ارزش‌های اسلامی و عقاید قریب به دو میلیارد مسلمان در جهان است. این نشریه فرانسوی، با رفتار غیر منطقی و ناپسند خود تحت لوای آزادی بیان، خشم مسلمانان جهان را برانگیخت.

تاسف بارتر آن که، آقای «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه، با عبارت «این اقدام را محکوم نمی‌کنم!»، به طور تلویحی با ربط دادن این کار زشت و اقدام موهن به آزادی بیان و عقیده در کشورش، از اهانت کنندگان حمایت کرد. پدیدآمدن چنین رفتار‌های نفرت انگیز در کشور‌های غربی، از انحطاط فرهنگی و سقوط اخلاق جوامع مغرب‌زمین حکایت می‌کند. انحطاط فرهنگی و سقوط اخلاقی که سردمداران نظام سرمایه داری لیبرال دموکراسی، در شکل گیری آن نقش اساسی و عمده‌ای دارند.

اگر در سال‌های گذشته دولتمردان کشور‌های غربی، به وظایف خویش از منظر انسانی و اخلاقی در قبال مقدسات مسلمانان عمل می‌کردند و نسبت به اولین اهانت‌ها به ساحت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله واکنش مناسب نشان می‌دادند؛ قصه پر غصه سوزاندن قرآن و اهانت به آخرین پیامبر الهی که رحمه للعالمین است؛ هر از چندی تکرار نمی‌شد. البته باید دانست و گفت، این رفتار‌های موهن و نفرت برانگیز در امتداد جنایات تروریسم داعشی علیه اسلام قرار دارد.

پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت استان بوشهر، اهانت این نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام را به شدت محکوم کرده، از تمامی آزاد اندیشان  به خصوص از علما،  اندیشمندان، صاحبنظران  و همچنین از تمامی سازمان‌ها و نهاد‌های علمی و فرهنگی کشور و استان بوشهر می‌خواهد نسبت به اقدامات و رفتار‌های موهن و حرمت شکنانه در غرب علیه اسلام ساکت نباشند. بدون تردید این قبیل رفتار‌های افراط گرایانه فاقد منطق، در صورت مهار نشدن و به کنترل در نیامدن به یک عامل تهدید جدی علیه گفتمان ادیان توحیدی و صلح و امنیت جهانی تبدیل خواهد شد.

 

والسلام علیکم بما صبرتم ونعم عقبی الدار
سازمان بسیج پیشکسوتان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)