یکشنبه 20 فروردین 1402 | 09:04
فرآیند نابودی اسرائیل براساس قوانین لایتغییر خلقت(وروز قدس تجلی آن)

 

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت"  «ونرید ان نمنَ علی الذین استضعفوافی الارض ونجعلهم ائمۀًة ونجعلهم الوارثین سوره قصص آیه5» تا بعد ازجنگ تحمیلی گزینه روی میزامریکا ی جنایتکار واسرائیل غاصب صهیونیستی تهدید به جنگ بود که به وسیله اذناب منافق داخلی فضاسازی میشد.دیگر گزینه تهدید نظامی تمام.چند دهه قبل، صهیونیست‌ها اراده می‌کردند ظرف چند روز، یک یا چند کشور عربی را شخم بزنند و بلافاصله با عملیات غافلگیرانه عملی می‌کردند؛
تصورش رابکنیددرحالی که مقامات آمریکایی درمقابل حملات پهپادی جسته و‌گریخته ابرازناتوانی کرده و از زوال برتری هوایی 70ساله خبرداده‌اند،چه کاری ازارتش کوچک اسرائیل دربرابرتهاجم همزمان هزاران پهپاد قدرتمند، آن هم از چند جبهه برمی آید؟! رژیم صهیونیستی دائمابه شکل فزاینده، به سمت زوال تدریجی با مجازاتی که می‌تواند فرسایشی وادامه دارباشدروبرو است؛مانند ضربه دیروزدرمنطقه«الحمراء غور»درکرانه باختری که به هلاکت سه تن ازنیروهای صهیونیست انجامید. فقط ظرف سه ماه گذشته، ۱۹صهیونیست درهمین عملیات‌هادر درون سرزمین‌های اشغالی تحت محاصره کامل امنیتی به هلاکت رسیده و ۱۳۳نفردیگر زخمی شده ‌اند.امروز وضعیتشان راببینید.؟!
مقاومت فلسطین در جنگ دو سال قبل، فقط در یک شبانه‌روز، بالغ بر ۶۰۰ فروند راکت و موشک به مناطق صهیونیست‌نشین در عمق مناطق اشغالی و از جمله قدس شلیک کرد. این حملات پر حجم، در نوع خود بی‌سابقه بود و مقامات صهیونیستی را به زانو درآورد. فراتر از مقاومت فلسطین، توانمندی‌های ناشناخته حزب‌الله لبنان است. برآورد چهار- پنج سال قبل مقامات اسرائیل، حاکی از این بود که مقاومت لبنان بالغ بر 140 هزار فروند موشک در زرادخانه‌های خود دارد که بر اساس بانک اطلاعاتی دقیق، آماده شلیک به دوردست‌ترین مراکز صهیونیستی در عمق سرزمین‌های اشغالی هستند «اسحاق بریک» فرمانده ارشد نیروهای ذخیره معتقد است: «ارتش اسرائیل، ضعیف‌‌تر از چیزی است که وانمود می‌شود. در صورت وقوع جنگ، شاهد اصابت 3000 موشک و صدها پهپاد با تلفات و خسارات سنگین خواهیم بود».
در این میان، مرور ارزیابی «یوزی رابین»، مدیر سابق برنامه موشکی اسرائیل، در جای خود خواندنی است. این سخنان نه متعلق به امروز، بلکه بر مبنای ارزیابی‌های هشت سال قبل است و تیرماه 1394 در جمع افسران نیروی هوایی آمریکا عنوان شده است: «ایرانی‌ها به خوبی در جریان تحولات موشکی هستند. آنها فاتح 110 را برای شکست سامانه‌های موشکی ساخته‌‌‌اند و به‌عنوان یک مهندس باید بگویم به خوبی کار کرده‌‌اند. با افزایش دقت این موشک و سر جنگی 500 کیلویی، آنها حالا می‌‌‌توانند یک بلوک شهری را نابود کنند. باورکردنی نیست. موشک‌‌‌های بالستیک ایران در حجم بالا در حال تولید، ذخیره و حتی صادرات است. ایران نیازی به سلاح هسته‌‌‌ای ندارد. آنها می‌‌‌توانند با موشک‌های 2000 کیلومتری نقطه‌‌زن، اسرائیل را فلج کنند. ایرانی‌‌ها نشان دادند موشک‌‌های قیام و قدر را انبار کرده‌اند. من به احترام افرادی که این کار را انجام دادند، کلاه از سر برمی‌‌دارم. این دستاورد‌ها در شرایط تحریم به دست آمده است».
مقامات رژیم صهیونیستی سال 1385، پس از شکست سهمگین در جنگ 33 روزه مقابل حزب‌الله لبنان،«کمیته وینوگراد»رابرای بررسی علل شکست تشکیل دادند.گزارش چندماه بعداین کمیته قابل تامل بود:«رهبری سیاسی دراین جنگ،دچار بحران و سردرگمی ‌بود. با وجود اعلام طراحی 4 ماهه، تناسبی میان سناریوها و آنچه در عمل در جریان بود، وجود نداشت. ارتش با سردرگمی رفتار کرد و در برابر حملات موشکی حزب‌الله ناتوان بود. تصمیم استراتژیک ودکترینی برای خروج ازجنگ وجود نداشت. این جنگ، اشتباهی وحشتناك و ناکامی‌خطرناک بود. ما شکاف‌های خطرناک در بالاترین سطوح هرم سیاسی و نظامی را مشاهده کردیم». 17سال پس از جنگ 33 روزه، می‌توان بطورقاطع گفت که رژیم صهیونیستی درابعادی مانندانسجام وساخت درونی قدرت،ناتوانی درمهار مقاومت فلسطین، و افول بازدارندگی نظامی، مسیر قهقرا را طی کرده و شرایطش حتی باشرایط شکست درجنگ سال 1385قابل مقایسه نیست.درمقابل، نیروهای جبهه مقاومت از چند جبهه شمال و جنوب و شرق، دست به ماشه و آماده دادن گوشمالی بی‌سابقه به رژیمی هستند که مهره بدنامی به نام نتانیاهو -به عنوان نماد ورشکستگی و قهقرای آن- در راس آن بر سر کار است.
رژیم صهیونیستی قطعا تاوان جنایت‌های خود را خواهد پرداخت. عاموس یادلین رئیس ‌سابق اطلاعات ارتش اسرائیل اخیرا گفت: «رهبر ایران لبخند می‌زند و می‌گوید اسرائیل پیش از ضرب الاجل، تصمیم به نابودی خود گرفته است. آنها (ایرانی‌ها) درحال بحث هستند که به ما حمله کنند، یا بگذارند از درون نابود شویم».. اشاره یادلین به این بخش از بیانات اخیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی است که بازتاب بسیار گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای اسرائیل داشت:به طور قطع ویقین با تبیین جنایات این رژیم آدم کش در تجلی روزقدس این حرکت سرعت خواهد گرفت ان شائ اللله –بسیجی پیشکسوت محمد صادقی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.